Podsumowanie Międzynarodowych Targów Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności „LOGIS-MIL 2016”

W dniach 28-29 czerwca 2016 r. na Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się I edycja Międzynarodowych Targów Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronności „Logis-Mil 2016” pod Honorowym Patronatem Szefa Inspektoratu Sił Zbrojnych Pana gen. bryg. Dariusza Łukowskiego”.

W Targach wzięło udział ponad 50 wystawców z Polski, Czech, Ukrainy oraz Niemiec. Z wizytą przybyła także Delegacja Najwyższych Władz Kozactwa Zaporoskiego pod przewodnictwem Marszałka Kozactwa, Najwyższego Atamana Ukrainy i Diaspory – Dmitro Sahajdaka oraz Generała Kozactwa, Generalnego Sędziego – Jarosława Bańczuka.

Uroczyste Otwarcie Imprezy zapoczątkował występ wokalny artystek z województwa Kujawsko-Pomorskiego z zespołu wokalnego „Błękitne Berety” Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, a także przemarsz po ulicach miasta Bydgoszczy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu.

Podczas Targów jedną z atrakcji było niewątpliwie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Dromedar, które zaprezentowało formułę żywej lekcji historii realizując zarówno cele edukacyjne jak i popularyzując tematykę wśród mieszkańców Bydgoszczy.

Podczas Uroczystej Kolacji pierwszego dnia Targów w Hotelu Pałac w Myślęcinku Jan Andrzej Ligus – Prezes Stowarzyszenia Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych wręczył osobiście zasłużonym działaczom medale za innowacyjność Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności, wyróżnienia dla firm wystawienniczych: Grupa Opeus Sp. z o.o., Raban Sp. j. Oraz Wtórplast Sp. z o.o., a także imienne szable dla zasłużonych generałów. Podczas Uroczystości Marszałek Dimitro Sahajdak oraz Generał Jarosław Bańczuk przekazali wybitnym dla współpracy medale i odznaczenia kozackie. Kolację uświetnił występ zespołu wokalnego Margo w Bydgoszczy.

Targi Wsparcia Bezpieczeństwa i Obronnośći „Logis-Mil 2016” były szansą na promocję produktów i usługi firm, których oferta adresowana jest do sektora służb mundurowych w Polsce. Podczas Imprezy wystawcy prezentowali własne wyroby, dokonywali wymiany doświadczeń oraz zapoznawali się z oczekiwaniami służb mundurowych. Goście i organizatorzy wyrazili nadzieję spotkania w przyszłym roku na kolejnej edycji Targów.

Poniżej zamieszczamy skróconą fotorelację z Targów:

5_1.jpg

9.jpg

10.jpg

7.jpg

8_1.jpg

12.jpg

20.jpg

19.jpg

25.jpg

21.jpg